Vaše tělo je Váš dům,

Váš chrám...

Pečujte o něj, hýčkejte jej,

uklízejte v něm a milujte ho

Masáže Šámaste

Jmenuji se Šárka Fenclová, na svět jsem přišla v roce 1975 a jsem absolventkou akreditovaného kvalifikačního kurzu ve Zdravotnickém zařízení Stanislav Flandera v Praze. Zde jsem k ukončení svého studia dostala OSVĚDČENÍ o získání odborné způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání obor masér.
Bylo mi ctí pracovat v rámci stáže v lůžkovém zařízení Domov svatého Josefa v Žirči, které se specializuje na pomoc lidem s roztroušenou sklerózou (RS) a v lázních Bechyně. V těchto zařízeních jsem získala spoustu poznatků, zajímavých podnětů a zkušeností. Pobyt zde mi byl velkým přínosem i po psychické stránce, neboť se tu potkávají nelehké osudy a přesto si jejich aktéři dokážou udržet pozitvní myšlení. ( Klaním se před všemi... )

Velmi ráda masíruji metodou "klasická masáž", neboť ta přináší nejen úlevu od bolestí a ztuhlosti svalů, ale i příjemnou relaxaci a odpočinek.
Objeví-li se však nějaký větší problém, dlouhodobá blokace zad, krku, kyčlí a další, můžeme se společně domluvit na jiných postupech, sáhneme do zásoby mých dalších specializací a dlouholetý zdravotní problém budeme řešit například indickou masáží Dátá snéhan, hloubkovou masáží krku, uvolněním fascií,  kraniosakrálním ošetřením, či povídáním formou Etikoterapie (viz přehled služeb)

Na své si přijdou i ženy, které pod srdcem nosí zázrak nového života. Neboť k másaži těhotných žen jsem byla proškolena a tudíž se nemusím obávat nastávajícím maminkám ulevit od oteklých dolních končetin, přetížených beder i celkové únavy v jejich krásné, ale náročné roli :-).
K masérským specializacím jsem získala certifikáty studiem v již zmiňovaném Zdravotnickém zařízení Stanislav Flandera v Praze.

 

Mám ukončené kurzy 1A+1B, 1C+1D  akreditovaného kurzu MŠMT s názvem Spirální stabilizace páteře (SPS)   což je cvičební metoda MUDr Richarda Smíška. Mohu tak nabídnout klientům, kteří trpí bolestmi zad, individuální cvičení, které jim navrátí a udrží zdravý pohybový aparát. V tomto oboru se i nadále vzdělávám.

 

V Šámaste máte také možnost povídání v rámci ETIKOTERAPIE. Volným překladem: léčení mravností. Tuto krásnou metodu jsem studovala z knih MUDr Ctibora Bezděka a osobně u MUDr. Vladimíra Vogeltanze. Jeho inspirativní knihy, které jsou psány přátelsky pro širokou veřejnost najdete pod názvy: "Co s doktorem 1", "Co s doktorem 2", "Co s doktorem 3". Všechny tři knihy napsal MUDr Vladimír Vogeltanz.

 

Dále jsem členem České kraniosakrální asociace https://www.kranio.eu/, která sdružuje kraniosakrální praktikanty ČR, jež jsou řádně vystudovaní a prošli tak minimálně ročním výcvikem a i nadále se dovzdělávají v tomto oboru.

  S touto krásnou metodou (Cranio- sakrální osteopatií s prvky biodynamiky), velice ráda pracuji a nutno přiznat, že mi do života přinesla mnoho poznání a pokory. Je to velice jemná, neinvazivní rehabilitační technika, která pracuje s konceptem kraniosakrálního systému a vnímá člověka jako komplexní bytost. Respektuje fyzické i psychické stránky každého z nás. (Více v sekci "Přehled služeb").

 

Roční studium Craniosakrální osteopatie s prvky biodynamiky mi bylo velkým přínosem nejen v odborné a profesní sféře, ale i v rozvoji mé vlastní osobnosti.

 K porozumnění této zajímavé terapie jsem se vzdělávala v CSB – Kranes s.r.o. Radek Neškrabal, Praha. 
Studium v tomto zařízení bylo tak inspirativní a pro mě ztěžejní, že zde pokračuji v dalším sebevzdělávání. Navštěvuji posgraduální semináře i vzdělávací webináře. S radostí tak získávám a prohlubuji zkušenosti a vědomosti, abych tak mohla rozšířovat nabídku svých služeb mezi zákazníky.

V září 2021 jsem také absolvovala kurz tejpování ve Škole tejpování v Plzni. A v září 2022 Vědomé tejpování v AUREKA Kamil Štědrák, CENTRUM CELOSNÍCH TECHNIK.

 

Aktuálně studuji TRADIČNÍ ČÍNSKOU MEDICÍNU (TČM). Toto studium trvá nejméně 4 a 1/2 roku a probíhá v institutu  1. škola tradiční čínské medicíny – TČM®  v Praze.

Zahájila jsem 25.2.2023. Obrovsky mě to zajímá, baví a naplňuje. Věřím, že vydržím, úspěšně dostuduji a budu Vám tak schopna nabídnout své služby coby certifikovaný praktikant TČM. 

Držte mi palce na této dlouhé cestě :-)

 

Domácí zázemí v našem rodinném domku v Jincích, kde pracuji, vám nabízí maximální soukromí, vždy teplo, útulno, čisto a v neposlední řadě moji vsřtícnou, přátelskou a pozitivní náladu. Svou práci vykonávám s láskou, pečlivostí, nadšením a s úctou ke všem bytostem.
Těším se na vás, Šárka

Facebook