Vaše tělo je Váš dům,

Váš chrám...

Pečujte o něj, hýčkejte jej,

uklízejte v něm a milujte ho

Masáže a terapie Šámaste

Jsem obdivovatelka zázraku zrození a života.

Ovšem nebylo tak tomu vždy... Jak se tedy začal psát můj příběh? Jako malá jsem taková dozajista byla. Pocházím z úplně malinké vesničky, kde lišky dávaly dobrou noc. Ráda jsem se toulala s naším velkým psem po lukách a polích. A někdy jsem se toulávala i bez něj. Jasně, většinu času jsem trávila s ostatními dětmi venku. Všichni dohromady jsme pořád hráli na návsi vybiku, přehazku, fotbal, skákali "školku" přes gumu i přes švihadlo, jezdili na kolech, lezli po stromech a na zakázané stohy. Ale když jsem někdy byla sama, toulala jsem se po polích a lukách, těšila se z větru ve vlasech, užívala si čistý vzduch a krásnou přírodu a nahlas jsem si zpívala. Často jsem přemýšlela, jak to tady na tom světě vlastně je. Měla jsem silný pocit, že se určitě zdáme nějakému obru. Že když on bdí, tak my jako spíme a když on spí, tak my se mu zdáme...

Ale znáte to, jakmile se dítě s takovými nápady svěří dospělákovi, je rychlý konec fantazii i víře. A tak jsem byla poučena, že je to pěkná kravina a na polích bych nahlas zpívat neměla. Co kdyby mě někdo náhodou slyšel!??!

A tak se stalo, že Šárka vyrostla sice v rodině, kde byla milována, ale kde se jasně vědělo, že na co si nesáhneš, prostě neexistuje. Páni, řeknu Vám, pak to dostalo rychlý sešup. Od 15-ti let silný atopický exém, od 18-ti migrény jak Brno a v 19-ti přibyly brýle. Pak přišly na svět postupně naše děti a já měla pro koho žít. Udělaly mě i manžela nevýslovně šťastnými, avšak migrény se zhoršovaly a atopák jakbysmet. Tak nastalo kolečko u pánů doktorů. Pardon, řekla jsem kolečko? Ne! Kolečka. Samozřejmě jich bylo hned několik. Byla jsem posílána od čerta k ďáblu a cestou mi ještě přibyl vysoký cholesterol, cysta na prsu a velké bolesti v podbřišku. Jenže na obzoru pomoc veškerá žádná. "Bohužel, my vás migrenitiky nemáme vůbec rádi, páč nevíme co s vámi..." Bylo mi sděleno neuroložkou. A ty ostatní věci jsou přece normální. To má kde kdo... Cystu budeme sledovat, na cholesterol dáme prášky, atopák mažte kortikoidama... Halóóó??? Ok, tak takhle mi to stačí! 

A začala jsem hledat nové, jiné, alternativní Cesty. KONEČNĚ laugh

A je to, tady jsme uprostřed mého příběhu. Začala jsem nacházet úžasné knihy, přednášky a inspirativní lidi, kteří mi ukazovali, kudy jít. Kde hledat Svatý grál. A jupí!!! Už vím, kde ho hledat, kam se za ním vydat.

K sobě. Dovnitř, do svého nitra. Je tam dobře schovaný, neboť TAM hledal málo kdo. 

Změnila jsem celou svou dosavadní filozofii, s ní i svůj náhled na svět, na lidi, na vztahy, na lásku, změnila jsem stravu, vztah k pohybu, našla jsem sebedůvěru, sebelásku a spoustu dalšího. Miluju nyní své tělo a denně mu ze srdce děkuji, že skrze něj smím prožívat, vidět krásu světa, slyšet zpívat ptáky, bzučet hmyz a znít hudbu. No zkrátka - stala jsem se znovu tou holčičkou, která věří, že se zdáme nějakému obrovi. 

Hele, neberte mi tu iluzi moc rychle jo? Jasný, že teď to není už o obrovi, ale už zase konečně vnímám, věřím, vím, cítím své tělo, slyším svou intuici, raduji se z každé drobnosti a obdivuji zázrak zrození, života a úplně všeho živého... 

A co byste řekli? Najednou "z ničeho nic" atopák zmizel, o cystě už nevím, bolesti v podbřišku již dávno netuším, co tu chtěly a migréna je fuč. Ok, hlava mě stále ještě bolívá (ale už ne migrenozně a to je panečku sakra rozdíl!). Holt mě ta hlava zatím ještě drží ve střehu jako připomínku, abych neusnula na vavřínech a pátrala po zázracích a možnostech dál. A tak pátrám wink

Mám obrovskou touhu dozvědět se co nejvíc a tak jsem  v roce 2017 ve svých 42 letech opustila dosavadní zaměstnání, začala jsem studovat, později pracovat dle svých představ a s tímhle modelem jdu životem. Pracuji, studuji, miluji vše co přichází a nesmírně obdivuji život.

Konec...

Konec?

Ok, ještě pár, pro někoho důležitých informací, abyste si mohli udělat obrázek o mém vzdělávání, které bezesporu k mé práci (kterou mimochodom nesmírně miluji) patří.

Jmenuji se Šárka Fenclová, na svět jsem přišla v roce 1975 a jsem absolventkou akreditovaného kvalifikačního kurzu ve Zdravotnickém zařízení Stanislav Flandera v Praze. Zde jsem k ukončení svého studia dostala OSVĚDČENÍ o získání odborné způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání obor masér.
Bylo mi ctí pracovat v rámci stáže v lůžkovém zařízení Domov svatého Josefa v Žirči, které se specializuje na pomoc lidem s roztroušenou sklerózou (RS) a v lázních Bechyně. V těchto zařízeních jsem získala spoustu poznatků, zajímavých podnětů a zkušeností. Pobyt zde mi byl velkým přínosem i po psychické stránce, neboť se tu potkávají nelehké osudy a přesto si jejich aktéři dokážou udržet pozitvní myšlení. ( Klaním se před všemi... )

Ráda masíruji metodou "klasická masáž" a poskytuji ošetření kraniosakrální terapií a stejně ráda si s Vámi povídam v rámci Etikoterapie, nebo cvičím známou cvičební metodu Spirální stabilizace. (kdyžtak jukněte do Přehledu služeb)

Na své si přijdou i ženy, které pod srdcem nosí zázrak nového života. Neboť k másaži těhotných žen jsem byla proškolena a tudíž se nemusím obávat nastávajícím maminkám ulevit od oteklých dolních končetin, přetížených beder i celkové únavy v jejich krásné, ale náročné roli :-).
K masérským specializacím jsem získala certifikáty studiem v již zmiňovaném Zdravotnickém zařízení Stanislav Flandera v Praze.

 

Mám ukončené kurzy 1A+1B, 1C+1D  akreditovaného kurzu MŠMT s názvem Spirální stabilizace páteře (SPS)   což je cvičební metoda MUDr Richarda Smíška. Mohu tak nabídnout klientům, kteří trpí bolestmi zad, individuální cvičení, které jim navrátí a udrží zdravý pohybový aparát.

 

V Šámaste máte také možnost povídání v rámci ETIKOTERAPIE (jak jsem již zmiňovala). Volným překladem: léčení mravností. Tuto krásnou metodu jsem studovala z knih MUDr Ctibora Bezděka a osobně u MUDr. Vladimíra Vogeltanze. Jeho inspirativní knihy, které jsou psány přátelsky pro širokou veřejnost najdete pod názvy: "Co s doktorem ", "Co s doktorem 2", "Co s doktorem 3". Všechny tři knihy napsal MUDr Vladimír Vogeltanz.

 

Dále jsem členem České kraniosakrální asociace https://www.kranio.eu/, která sdružuje kraniosakrální praktikanty ČR, jež jsou řádně vystudovaní a prošli tak minimálně ročním výcvikem a hlavně se i nadále dovzdělávají v tomto oboru.

  S touto krásnou metodou (Cranio- sakrální osteopatií s prvky biodynamiky), velice ráda pracuji a nutno přiznat, že mi do života přinesla mnoho poznání a pokory. Je to velice jemná, neinvazivní rehabilitační technika, která pracuje s konceptem kraniosakrálního systému a vnímá člověka jako komplexní bytost. Respektuje fyzické i psychické stránky každého z nás. (Více opět v sekci "Přehled služeb").

 

Roční studium Craniosakrální osteopatie s prvky biodynamiky mi bylo velkým přínosem nejen v odborné a profesní sféře, ale i v rozvoji mé vlastní osobnosti.

 K porozumnění této zajímavé terapie jsem se vzdělávala v CSB – Kranes s.r.o. Radek Neškrabal, Praha. 
Samozřejmě pokračuji v dalším sebevzdělávání. Navštěvuji postgraduální semináře i vzdělávací webináře. S radostí tak získávám a prohlubuji zkušenosti a vědomosti, abych tak mohla rozšířovat nabídku svých služeb mezi zákazníky.

V září 2021 jsem také absolvovala kurz tejpování ve Škole tejpování v Plzni. A v září 2022 Vědomé tejpování v AUREKA Kamil Štědrák, CENTRUM CELOSNÍCH TECHNIK.

 

Aktuálně studuji TRADIČNÍ ČÍNSKOU MEDICÍNU (TČM). Toto studium trvá nejméně 4 a 1/2 roku a probíhá v institutu  1. škola tradiční čínské medicíny – TČM®  v Praze.

Zahájila jsem 25.2.2023. Obrovsky mě to zajímá, baví a naplňuje. Věřím, že vydržím, úspěšně dostuduji a budu Vám tak schopna nabídnout své služby coby certifikovaný praktikant TČM. 

Držte mi palce na této dlouhé cestě :-)

 

Domácí zázemí v našem rodinném domku v Jincích, kde pracuji, vám nabízí maximální soukromí, vždy teplo, útulno, čisto a v neposlední řadě moji vsřtícnou, přátelskou a pozitivní náladu. Svou práci vykonávám s láskou, pečlivostí, nadšením a s úctou ke všem bytostem.
S láskou, Šárka

Facebook