Vaše tělo je Váš dům,

Váš chrám...

Pečujte o něj, hýčkejte jej,

uklízejte v něm a milujte ho

Masáž těhotných

Ženy, které se připravujete na roli nastávající maminky a nosíte v sobě zázrak nového života, právě pro Vás jsem si připravila Masáž těhotných.
Tato masáž je velmi jemná, klidná, relaxační, uvolňující a zároveň bezpečná, neboť se při ní dbá na všechny potřeby ženy i miminka. Díky uvolnění namáhaných svalů zlepšuje držení těla a pomáhá zbavit bolestí zad, šíje, či dolních končetin. 
Masáž snižuje zadržování vody v těle, čímž se můžete zbavit nepříjemných otoků v oblasti kotníků. Napomáhá pružnosti kůže. 
Těhotenská masáž uvádí maminku i děťátko do klidné a příjemné psychické i tělesné pohody a zklidňuje namáhaný organismus. Snižuje únavu a znatelně zvyšuje energii, která přináší pocit jistoty a štěstí v tomto krásném období ženy. 
Masáž provádím vleže na boku. Maminka si užívá pohodlí na dlouhém měkkém polštáři. Masáž dolních končetin pak vleže na zádech. Závěrem masáž dokončíme vsedě, opět podepřena polštářem a věnujeme se šíji a poslední efloráží zad. (Efloráž - Effleurage - hlazení (z francouzského slova "klouzat" nebo "lehký dotek") ). 
Celková masáž trvá cca hodinu.

Nevhodné je masírování v prvním trimestru a při rizikovém těhotenství, v takovém případě masáž provádím pouze na písemné doporučení lékaře.

 

Facebook