Vaše tělo je Váš dům,

Váš chrám...

Pečujte o něj, hýčkejte jej,

uklízejte v něm a milujte ho

Masáž těhotných

Ženy, které se připravujete na roli nastávající maminky a nosíte v sobě zázrak nového života, právě pro Vás jsem si připravila Masáž těhotných.
Tato masáž je velmi jemná, klidná, relaxační, uvolňující a zároveň bezpečná, neboť se při ní dbá na všechny potřeby ženy i miminka. Díky uvolnění namáhaných svalů zlepšuje držení těla a pomáhá zbavit bolestí zad, šíje, či dolních končetin. 
Masáž snižuje zadržování vody v těle, čímž se můžete zbavit nepříjemných otoků v oblasti kotníků. Napomáhá pružnosti kůže. 
Těhotenská masáž uvádí maminku i děťátko do klidné a příjemné psychické i tělesné pohody a zklidňuje namáhaný organismus. Snižuje únavu a znatelně zvyšuje energii, která přináší pocit jistoty a štěstí v tomto krásném období ženy. 
Masáž provádím vleže na boku. Maminka si užívá pohodlí na dlouhém měkkém polštáři. Dolní končetiny pak na zádech. Závěrem masáž dokončíme vsedě, opět podepřena polštářem a věnujeme se šíji a poslední efloráží zad. (Efloráž - Effleurage - hlazení (z francouzského slova "klouzat" nebo "lehký dotek") ). 
Celková masáž trvá cca hodinu.

Nevhodné je masírování v prvním trimestru a při rizikovém těhotenství, v takovém případě masáž provádím pouze na písemné doporučení lékaře.

 

Facebook