Vaše tělo je Váš dům,

Váš chrám...

Pečujte o něj, hýčkejte jej,

uklízejte v něm a milujte ho

Masáž hlavy metodou Dátá snéhan

Tuto masáž si umí vychutnat ženy i muži a to převážne ti vědomí, kteří ví, že je důležité starat se o všechna svá těla. Fyzické, emocionální i kauzální.
Dochází totiž při ní nejen k relaxaci a hlubokému odpočinku, ale i k vnitřnímu prožitku štěstí a radosti z Bytí. Rychlý tok neustálých myšlenek se zklidní a nechá nás bezstarostně odpočívat.

Kromě těchto příjemných a relaxačních zážitků, poskytuje metoda v oblasti vlasové části masáž ploché šlachy (galea aponeurotica) pokrývající temeno hlavy a spojené s několika svaly. Zde dochází k uvolnění a prokrvení.

Dále bladorárně působí na pokožku hlavy a vlasy. Každý vlas  má vlastní vlasové pouzdro v kůži. Z něj čerpá živiny a roste. Při masáži hlavy dochází k výraznému prokrvení a prokysličení masírované oblasti a tudíž i vlasových folikulů  (vlasový folikul je tkáň, která obaluje vlas a z níž vlas vyrůstá)  a díky tomu se zvýší i výživa vlasů.

V neposlední řadě bych ráda uvedla, že tato masáž se velmi zajímá o marmové body.   Marma -  je bod, kde se mysl a tělo setkávají. Jejich stimulací  dochází k harmonizaci vnitřních orgánů přirozeným tokem energie, který nastává díky uvolnění zadržené energie v jednotlivých bodech. Marmových bodů je na těle celá řada, v tomto případě se však zaměřujeme jen na několik z nich, které se nacházejí v oblasti obličeje a hlavy.
Masáž se provádí olejem a to kokosovým, mandlovým, nebo jasmínovým. Počítejte tedy prosím s tím, že bude odcházet nejen s příjemně vyživenou a provoněnou pokožkou, ale též dobře promaštěnou a to včetně vlasů :-)

Facebook